1.11.2012. najava: izašao novi album!

Strip album se može naručiti preko e-maila na adresi: komikaze 5001@gmail.com, putem webshopa na stranici: https://www.etsy.com/shop/shemustbemad
; u zagrebačkim knjižarama: Kino Europa Shop, Strip-knjižara Asteroid B612 , PROSTOR multiRacionalnakompanija i Što čitaš? – knjige, majice, torbe i bedževi, Prokopani brodolom te u Sloveniji: Azil – Novi trg 2, Ljubljana

New book “Komikaze#11” is out!/ Novi broj “Komikaze#11” je vani/ Promocija na Salon Stripa-Vinkovci i @NEMA GRANICE and Alt@AltCom2012-Malmo ~ AUTORI-CE/AUTHORS: (HRVATSKA) MIRO ŽUPA/IVANA PIPAL/ VANČO REBAC; (SRBIJA) WOSTOK/LETAC/ ALEKSANDAR OPAČIĆ/ EVET MAKK/ DANIJEL SAVOVIĆ / GRABOWSKI; (NJEMAČKA) NELE BROENNER, MAIK HASENBANK; (NIZOZEMSKA) JEROEN FUNKE, STEVEN KRAAN; (JUŽNA AFRIKA) SEBASTIAN BORCKENHAGEN; (ŠPANJOLSKA) ENRICH FONTANER; (SLOVAČKA) ADMIRAL KOLENCIK; (ITALIJA) CRISTINA PORTOLANO; (ŠKOTSKA) DAVID PETER KERR; (ENGLESKA) DARREN CULLEN; (FRANCUSKA) ALKBAZZ

http://electrolapiz.blogspot.com : “a negro ónix de esta elegante publicación croata ~ KOMIKAZE 11”
via http://www.komikaze.hr/comic/enrich-fortaner/30
11.  izdanje Komikaza predstavlja 20 autora/ica na 128 stranica s područja Hrvatske i svijeta. Prednost imaju mlađi neobjavljeni autori/ce te autorski strip Hrvatske.

Tiskani album “Komikaze” ima ISSN 1845-8041 a album je preveden na engleski jezik.
Promotivna turneja  traje tokom cijele godine.  Počela je paralelnim predstavljanjem  (izložba, katalog) novog albuma na stripfestivalima u Hrvatskoj (Vinkovci) i Švedskoj (Malmo) početkom  studenog.
11 primjeraka  stripa je odmah po objavljivanju poslano na najveći stripfestival Europe u Angoulemu/Francuska  gdje se natjeće u kategoriji “Grand Prix Alternative” s ostalim izdanjima neovisnih izdavača iz cijelog svijeta.  Komikaze team u  6. mjesecu već  5.  godinu promovira nova izdanja na najvećem festivalu autorskog stripa i ilustracije „Crack“ u Rimu.
Tokom cijele godine traje promocija putem interneta, radionica i izložbi kako bi se prikupio veći broj kvalitetnih autora/ica te se dosadašnji/e motivirali za rad.
Album je nastao  užom selekcijom  radova sakupljenih na gostovanjima, radionicama, izložbama i inim strip akcijama te radova pristiglih poštom i mailom objavljenima elektronski  u web-izdanjima (do sada je objavljen 31 broj) trajno dostupnima na adresi www.komikaze.hr.  Internet forma strip promocije  je nužnost, s obzirom na kritično stanje naših medija ali i velika prednost jer je besplatna i svima u svakom trenutku dostupna na bilo kojem dijelu svijeta. Bilježe posjeti sa svih kontinenata a brojni autor/ce iz udaljenih zemalja se uključuju u mrežu.
“Komikaze” su i dalje jedini časopis u Hrvatskoj koji objavljuje mlade i domaće stripautore/ice autorskog stripa te da se sva Komikazina izdanja distribuiraju u sredinama koje pokriva mreža.


INFO O AUTORIMA/CAMA ČASOPISA KOMIKAZE BR. 11:
(HRVATSKA) MIRO ŽUPA/IVANA PIPAL/ VANČO REBAC
(SRBIJA) WOSTOK/LETAČ/ ALEKSANDAR OPAČIĆ/ EVET MAKK/ DANIJEL SAVOVIĆ / GRABOWSKI
(NJEMAČKA) NELE BROENNER, MAIK HASENBANK
(NIZOZEMSKA) JEROEN FUNKE, STEVEN KRAAN
(JUŽNA AFRIKA) SEBASTIAN BORCKENHAGEN
(ŠPANJOLSKA) ENRICH FONTANER
(SLOVAČKA) ADMIRAL KOLENČIK
(ITALIJA) CRISTINA PORTOLANO
(ŠKOTSKA) DAVID PETER KERR
(ENGLESKA) DARREN CULLEN
(FRANCUSKA) ALKBAZZ

IVANA PIPAL (1990.)
Živi u Zagrebu. Završila je Akademiju Likovnih Umjetnosti na odsjeku animacije.
Interesi: Ilustracija, strip, animirani film, eksperimentalni film, instalacija, fotografija
Web: ivanapipal.blogspot.com

EVET MAKK (1984.)
Živi u Subotici, Srbija.
http://spankelitious.blogspot.com

MAIK HASENBANK (1981.)
Rođen je u Hanau a živi i radi u Hamburgu.
maha81.carbonmade.com, facebook.com/likeadarkpitofdarkdarkness

Enrich Fortaner (1988.)
Živi  i radi u Barceloni, Španjolska.
www.electrolapiz.blogspot.com

ADMIRAL KOLENČIK (1984.)
Admiral Kolenčík aka Andrej Kolenčík je filmski režiser i umjetnik iz Slovačke. Rođen je 8.3.1984. u Bratislavi. Diplomirao je na Akademiji dramskih umjetnosti u Bratislavi. Trenutno radi kao animator te kao direktor programa Međunarodnog festivala animiranog filma Fest ANČA.
http://www.kolencik.org

CRISTINA PORTOLANO (1986.)
Rođena je u Napulju, Italija. Studira Akademiju Lijepih Umjetnosti u Bolonji gdje živi i radi.
http://www.recidif.com

SEBASTIAN BORCKENHAGEN
Strip crtač iz Cape Towna u Južnoj Africi. Uspješno radi stripalbume već 7 godina za nezainteresiranu afričku publiku. Sada traži posao. Hvala. sebastianborckenhagen.tumblr.com

STEVEN KRAAN
Steven je rođen u Rotterdamu/ Nizozemska. Nedavno se preselio u Vancouver, Kanada. Od 2010. Svakodnevno objavljuje strip na svojoj facebook stranici: http://www.facebook.com/drawingdaily

DARREN CULLEN
Rođen je u Leedsu, Velika Britanija. Završio je Umjetničku Školu u Glasgowu a sad živi u Londonu. Bubnjar je u grupi: Age of Consent. http://www.spellingmistakescostlives.com

DAVID PETER KERR
Strip umjetnik is Glasgowa, Škotska. Nakon završenog Royal College  2006.  se vratio kući u Glasgow gdje crta i piše u svom studiju. Više informacija možete pronaći ovdje: http://www.davidpeterkerr.com

NELE BROENNER
http://www.nelebroenner.com
Studirala je vizualne komunikacije u Berlinu i Umjetničku Akademiju u Milanu. Živi i radi u Berlinu. Crta stripove, ilustrira i dizajnira.

LETAČ aka Zoran Jović
Svira bubnjeve u alternativnom rok sastavu Trigger, crta stripove kad mu inspiracija nadođe i aktivno volontira u NVO Alternativni kulturni klub iz Banatskog Novog Sela. Oženjen je i ima troje maloletne dece. Nakon trećeg redovno koristi zaštitu. Trenutno radi kao konobar, a kao maser pomaže ljudima da se opuste i obnove energiju…
http://www.facebook.com/zoran.jovic.9406, www.triggerband.net

JEROEN FUNKE (1976.)
Jeroen je dio kolektiva Lamelos. Završio je Umjetničku Akademiju Kampen i živi u Hagu. http://www.lamelos.nl

MIRO ŽUPA (1977.)
Diplomirani kipar i vodeći haiku-strip autor iz Splita. Svira u bendu “3 autora koja ne traže ništa (a ne bi ni trebali)”: www.myspace.com/triautora

VANČO REBAC (1977.)
Završio slikarstvo u klasi profesora Zlatka Kesera na Akademiji Likovnih umjetnosti. Polovinu godine provodi na Hvaru a polovinu u Zagrebu. Crta stripove od malih nogu.

ALEKSANDAR OPAČIĆ (1973)
Rođen u Obrenovcu. Završio slikarstvo na Fakultetu za Primijenjenu Umjetnost i Dizajn u Beogradu. Bivši redovni profesor na Univerzitetu i učitelj u osnovnoj školi. Sada radi u dizajnerskom studiju. Pripadnik beogradskog interdisciplinarnog tima Kosmoplovci.

DANILO MILOŠEV- WOSTOK (1964)
“Kultni srpski strip autor” iz Vršca. Čovjek koji misli da su mu stripovi spasili život kada je bio mali. Godine 1985. spalio sve svoje stripove. Poslije tri godine je nastavio crtati. Surađuje s piscem Naborom Devolcem čije literarne predloške koristi za svoje radove. Sakupio ih je u zbirci “Nikad se ne zna”. Surađuje i sa jos jednim vršačkim freakom- Grabowskim. U suradnji sa strip autorom Saletom Mihajlovicem, nedavno objavio i drugi album “Popošak i Cveće”.Njegov fanzin “Krpelj” je prešao broj 350. Kad ne crta stripove, snima low-fi filmove. Ima ih čitavu gomilu. Vrbovao je čitavu familiju da crta stripove, od kčerke Lole do oca Boće…

DANIJEL SAVOVIĆ (1977)
Živi i radi u Zemunu. Završio slikarstvo na Akademiji u Beogradu.

ALKBAZZ
Živi na selu u Francuskoj gdje crta i vodi L.Garažu koja okuplja vizualne umjetnike, izdavaštvo, grafički tisak i sve vrste fanzine.
http://www.facebook.com/pages/Le-Garage-L/172792869437503